Apie mus

 • VDA meno ir dizaino krautuvė

  1-2-3 ir ATSIDAROM!

  (Maironio g. 6, Vilnius – Senieji VDA rūmai, įėjimas iš gatvės pusės prie VDA “Lauko ekspo”)

  Iki oficialaus VDA meno ir dizaino krautuvės atidarymo rugsėjį – 3 POP-UP mugės!

  2021 06 08 – 06 19 | 08 03 – 08 14 | 07 07 – 07 17

  Ilgai laukta Vilniaus dailės akademijos meno ir dizaino krautuvė, pagaliau atveria duris. Nors VDA nuo 2020 m. gruodžio jau veikia elektroninė krautuvės versija – birželio 8 d. duris atveria pirmasis VDA meno ir dizaino krautuvės POP-UP! Šią vasarą tokie POP-UP suplanuoti net trys – birželį, liepą (07 07 – 07 17) ir rugpjūtį (08 03 – 08 14).
  Apsilankę šiose POP-UP mugėse, galėsite įsigyti unikalių, vienetinių, pačių šviežiausių ir originaliausių VDA studentų, absolventų, o taip pat ir dėstytojų sukurtų meno ir dizaino kūrinių.

  Ne paslaptis, kad didžioji dalis VDA absolventų baigę studijas ar dar studijų metais sukuria savo prekinius ženklus, drabužių kolekcijas, dalyvauja mugėse, pristatymuose, rengia savo personalines parodas, todėl ši erdvė jiems dar viena galimybė. Vilniaus dailės akademijos inicijuotos meno ir dizaino krautuvės atsiradimo priežastis – siekis ugdyti ir skatinti VDA studentų verslumą praktiškai, padėti įsitvirtinti jiems rinkoje bei suteikti sąlygas ir erdvę kūrybiniams/komerciniams eksperimentams su galimybe iš arti stebėti pirkėjų reakcijas į savo kuriamus meno kūrinius ar dizaino produktus. Kitaip tariant, ji atlieka ir tam tikrą edukacinę funkciją. Studentai praktiškai susiduria su įvairiais dažnam jaunam menininkui kylančiais klausimais ir iššūkiais, tokiais kaip sutarčių sudarymas, mokestiniai klausimai, kainodara ir pan. – čia juos konsultuoja SVilniaus dailės akademijos personalas.

  Prie šios VDA inicijuotos krautuvės atsiradimo prisidėjo visas būrys VDA bendruomenės. Studentai aktyviai rinkosi šiai erdvei pavadinimą, teikė kūrinius pardavimui.
  Logotipą VDA meno ir dizaino krautuvei kūrė VDA Grafinio dizaino katedros dėstytojas doc. Marius Žalneravičius.
  Krautuvės fasadą, pagal M. Žalneravičiaus parengtą projektą apipavidalino VDA Įvietinto meno (Monumentaliosios dailės) katedros I k. studentai Hubertas Ulvydas, Julius Peseckas ir Edita Vieraitienė.
  Interjero dizaino projektą šiai krautuvei kuria VDA Interjero dizaino katedros II k. studentai Goga Padvelskytė, Justė Žvirblytė, Marija Sadochaitė su savo dėstytojais Sauliumi Vingru bei Daliumi Striuku priešakyje (katedros vedėjas Rokas Kilčiauskas). Šių interjero katedros studentų siūlomą interjero sprendimą galėsite įvertinti rugsėjį.
   
  Pirmasis VDA meno ir dizaino krautuvės POP-UP veiks iki birželio 19 d.
  -----
  Kontaktai:
  VDA meno ir dizaino krautuvė
  El. p. krautuvė@vda.lt
  Ekrautuve.vda.lt
  +370 688 99 360
  FB @ekrautuve.vda.lt

  Tikimės, kad mūsų studentų kūriniai džiugins ir stebins Jus ir Jūsų artimuosius!