Ignė Grikevičiūtė | Knyga „Psifiktūros“

 • Kraunamos nuotraukos

  Risografinė spauda, 150x190x10 mm

  Gamintojas
  Ignė Grikevičiūtė
 • Ignė Grikevičiūtė | Knyga „Psifiktūros“

  Risografinė spauda, 150x190x10 mm 

  (Tiražuojamas kūrinys: knyga (tiražas 200vnt.) 

   

  https://ignegrikeviciute.com

  Instagram: @igrikev  

  Psifiktūros – tai prozinės poezijos ir piešinių rinkinys, kuriame aktualizuojamas fikcijos ir realybės santykis, tarpasmeninis bendravimo nestabilumas, piešinys kaip psichikos pažinimo įrankis.
  Leidinio pavadinimas yra neologizmas, kurio sandara savyje talpina keletą dimensijų: kalbą, vizualinį atvaizdą ir kūną. Psichoanalitikas Jacques Lacan manė, jog visi šie trys diskursai yra tarpusavyje surišti tam, kad žmogui suteiktų stabilumo pojūtį ir sąmonėje įkurdintų realybės jausmą. Psifiktūrose šios kategorijos yra permąstomos iš naujo per situacijas, kuriamas automatizmo principu.
  Knygos tekstuose girdimi kelių veikėjų balsai, kuriantys simbolines uždarų tikrovių sistemas. Jis, ji ir x pasakojimuose persipina, o skaitytojas įtraukiamas į istoriją kaip lygiavertis psifiktūrų dalyvis.
  Leidinyje piešiniai atliepia tekstų fragmentus, veikia kaip jo, jos ir x patirtų situacijų prisiminimai. Tekstinės istorijos taip pat reaguoja ir į vizualinius psichikos portretus, pasakojimui suteikiant siurrealistinio kvėpavimo.
  Ši rankomis įrišta ir sunumeruota knyga – tai objektas, neturintis stabilaus atspirties taško, tai veikiau vizualinis ir literatūrinis rebusas.

  Psifiktūros yra Ignės Grikevičiūtės kūrybinis projektas.
  Knygą išleido VšĮ Kūrybinės Idėjos, spausdino – Ki-lab studija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.